Orsay wraca na rynek z nowym właścicielem

Orsay najpierw trafił pod skrzydła Amerykanów do firmy Gordon Brothers. Ta jednak pod koniec 2022 r. sprzedała markę Czechom. I to właśnie Czesi uruchamiają ponownie sprzedaż tej odzieżowej marki.

Wróciliśmy! Świętuj e-sklep Orsay z dodatkowym 20% rabatem na wszystko. Wybieraj spośród nowości, rabatów i kolekcji biznesowych” – ogłosił w mediach społecznościowych Orsay.

Produkty dostępne są w sklepach online w Czechach (Orsay. cz) i w Polsce (Orsay.pl), a także w sklepach franczyzowych (wyłącznie w Czechach). – W najbliższych tygodniach ponownie uruchomimy nasz niemiecki sklep internetowy. Więcej krajów już wkrótce – zapowiadają przedstawiciele marki.

Pierwszy sklep Orsay w Polsce został otwarty w 1997 r. i w latach świetności sieć miała u nas 130 placówek oraz sprzedaż online. Brand damskiej odzieży w ogóle powstał jednak w Niemczech w 1975 r. W kolejnych okresach marka rozwinęła się na tyle, że pod jego szyldem działało ok. 740 sklepów w 34 krajach. 25 listopada 2021 r., a więc w szczycie pandemii, Orsay GmbH, właściciel marki, otworzył postępowanie upadłościowe, tłumacząc to względami ekonomicznymi. W 2022 r. za zgodą syndyka sprzedał ją Amerykanom – firmie Gordon Brathers, wcześniej zamykając jednak wszystkie sklepy stacjonarne. W Polsce proces ten trwał do 30 czerwca 2022 r.

Pod koniec 2022 r. Gordon Brothers ogłosił sprzedaż marki Orsay, która tym razem trafiła do “prywatnego inwestora z Czech” – spółki Ordiczech, o czym informował m.in. branżowy portal Fashion United. Nowy właściciel zapowiedział inwestycje w Orsay poprzez zwiększanie obecności w Europie w internecie oraz w sklepach z już istniejącymi franczyzami tej marki.

Bostońska firma Gordon Brothers podkreśla natomiast, że od czasu przejęcia usprawniła działalność marki Orsay i ją zrestrukturyzowała, stworzyła nowy zespół, zoptymalizowała ofertę produktową, zainwestowała w kanały e-commerce i rozszerzyła liczbę franczyzobiorców. – Dzięki nowemu właścicielowi Orsay nadal będzie docierać do konsumentów w całej Europie i wejdzie w kolejny etap rozwoju – komentował Frank Morton, dyrektor ds. inwestycji w Gordon Brothers, cytowany przez Fashion United.

Kwota i warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Kolekcja odzieży damskiej wiosna 2023 jest już w sprzedaży i można ją zamawiać przez internet. Zdania internautek co do nowej kolekcji są podzielone. Zarzucają słabszą niż wcześniej jakość materiałów oraz zawyżone ceny. Przedstawiciele marki odpowiadają, że ceny dostosowane są do obecnych warunków rynkowych. Wracają też zapytania o program lojalnościowy Klub Orsay. Będzie on dostępny, choć w nowej odsłonie – należy zarejestrować się na stronie Orsay.pl. Standardowo możliwe są zwroty towarów, w ramach dostawy Orsay współpracuje m.in. InPostem. Firma umożliwiła też płatności Blikiem. Produkty czekają na klientów “w magazynie, gotowe do wysyłki”. O powrocie sklepów stacjonarnych wyraźnie nie ma mowy.
Źródło tekstu: Dzienny Serwis Media i Marketing (22.03.2023).

Prześlij komentarz

0 Komentarze