Urządzamy pokój niemowlaka - inspiracje

Kiedy oczekujemy przyjścia na świat dziecka, stoimy przed wieloma wyborami. Decyzji do podjęcia jest cała masa - począwszy od imienia dla naszego dzidziusia, poprzez wybór szpitala czy szkoły rodzenia a kończąc na przygotowaniu dla niego pokoiku. I na tym dziś się skupimy. Jeśli jesteś właśnie na tym etapie, w poniższym artykule znajdziesz mnóstwo inspiracji, jak urządzić pokój dla niemowlaka.

Przy urządzaniu pokoju dla małego dziecka musisz pamiętać o kilku zasadach.

#1 Bezpieczeństwo to podstawa - podczas urządzania pokoju dla swojego maleństwa, nie zapomnij poukrywać kabli oraz zabezpieczyć nisko osadzonych kontaktów, specjalnie przeznaczonymi do tego celu zaślepkami (kupisz je TUTAJ).

#2 Kolory - postaw na takie, w których Twoja rodzina i jej nowy członek będziecie czuli się dobrze. W naszych inspiracjach przeważa kolor biały, błękitny oraz szary ale pojawia się coraz częściej także beżowy czy brązowy. Sami zdecydujcie jaki styl odpowiada Wam najbardziej.

#3 Pokój powinien być funkcjonalny - zaplanuj go tak aby znalazło się w nim miejsce na najważniejsze meble, potrzebne na początek Waszej wspólnej drogi. W pokoju nie może zabraknąć łóżeczka, komody, przewijaka czy fotela do karmienia. Będzie to baza dla kolejnych mebli czy dodatków.

A teraz zapraszamy na wirtualny spacer po niemowlęcych pokojach :) 
Który styl podoba Wam się najbardziej?  


Źródło zdjęcia głównego: https://pl.pinterest.com/pin/13581236375486093/

Prześlij komentarz

0 Komentarze